Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı

Kosgep

Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin, sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya soğutucu frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama kâr payı masraflarına katkı sağlanmasıdır.

KOSGEB iş birliği ve KGF kefaletiyle “Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı” uygun kar oranları ve ödeme koşulları ile

Ziraat Katılım’da.

Neden Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Finansmanı Kullanmalıyım?

Bankamıza yapacağınız finansman başvurusu ile KGF’nin teminat desteği sağlanarak, KOSGEB tarafından finansal kiralama masraflarına sağlanacak azami 10 destek puanı ile bankamızın uygun koşullu finansman imkânlarından yararlanabilirsiniz.

 

Özellikleri:

  • KOSGEB veri tabanına kayıtlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler faydalanabilir.
  • Kullandırılacak finansmanın vadesi ilk 6 ayı ödemesiz azami 36 aydır.
  • Program çerçevesinde işletmelerin, yerli malı ve yeni olmak kaydıyla 1 adet soğuk hava ünitesi edinimlerinde ve 10 adete kadar olan soğutucu frigorifik kasa veya ünitelerde  destek programı geçerli olacaktır.
  • KOSGEB, gerekli gördüğü hallerde ilgili destek programı uygulama sürecini değiştirme yetkisine sahip olup güncel mevzuat KOSGEB’in resmi web adresinden (www.kosgeb.gov.tr) takip edilmelidir.

 

Faydaları:

  • KOSGEB’den sebze ve meyve zayiatını azaltacak destek programı kapsamında işletmelerin finansal kiralama masraflarına sağlanacak destek oranı, kâr payı oranı üzerinden azami 10 destek puanı olarak uygulanarak uygun kar payı oranlarından finansman sağlanmış olur.
  • Ziraat Katılım ve KOSGEB işbirliğiyle sebze ve meyve zayiatını azaltmak için soğuk zincir oluşturulmasına 750.000 TL’ye soğuk hava ünitesi için ise 150.000 TL’ye kadar KOSGEB tarafından finansal kiralama kâr payı masrafları için destek sağlanır.