Bankkart (Kredi Kartı)

görsel

Bankkart, Size 365 gün 24 saat nakit taşıma riski olmadan alışveriş yapma imkânı sağlar, puan kazandırır.

 • Bankkart'ın temassız özelliği ile hızlı ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart ile Bankkart Lira kazanabilir, anlaşmalı iş yerlerinde harcayabilirsiniz.
 • Bankkart üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Katılım Mobil üzerinden harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • 250 TL ve altındaki temassız alışveriş işlemlerinizi şifre girmeden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sanal kart oluşturarak güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Katılım bankacılığı prensiplerine uygun sektörlerde ve Bankkart program ortaklarında taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilirsiniz.

Nasıl Kredi Kartı Başvurusu Yapabilirim?

 • Şubelerimizden kredi kartı ve ek kart başvurusu yapabilirsiniz.
 • Şubelerimizden limit artış talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Yapılabilen Kanallar

 

Kredi Kartı Nerede Kullanılır?

Bankkart’ınızı, Katılım Bankacılığı prensiplerine uyumlu Bankkart üye iş yerlerinde taksit, puan ve kampanya avantajlarından faydalanarak kullanabilirsiniz.

 

Program Ortakları

Kart İşlemlerinize İstediğiniz Zaman Ulaşın
Kart işlemlerinize İstediğiniz Zaman Ulaşın
Katılım Mobil uygulaması ile kartlarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz yerde erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı hesap kesim tarihi değişiklik işlemlerinizi Katılım Mobil Uygulamamızdan, İnternet Şubesinden, Şubelerimizden ve 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ekstre bilgilerinizi Katılım Mobil, İnternet Şubesi, 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi ve ATM'lerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Kredi kartınız ile yapılan harcamaya ait itirazın işleme alınabilmesi için 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi hattımızı arayabilir, harcama detaylarını (İşlemin yapıldığı kart numarası, işlem tarihi, işlem tutarı, işyeri adı, itiraz nedeni vb.) ve imzalı itiraz dilekçenizi bankamız şubelerinden iletebilirsiniz.

Asgari ödeme tutarı %100 olarak yansıtılır.

 • Katılım Mobil
 • İnternet Şube
 • ATM
 • Müşteri İletişim Merkezi
 • Şubelerimiz
 • EFT

Kredi kartı limit arttırım talebinizi şubelerimizden iletebilirsiniz.

Şubelerimiz aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzun sonucunu size en yakın şubemizden ve 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı şifre işlemlerini Katılım Mobil, İnternet Şubesi ve  0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

En kısa sürede 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi hattımızı arayarak kayıp çalıntı menüsünden bilgi vermeniz gerekmektedir.

Evet. Yurt içi ve/veya yurt dışı e-ticaret işlemlerine açık olarak tanımladığınız kredi kartlarınız ile güvenli 3D-Secure e-ticaret işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Katılım Mobil, İnternet Şubesi, 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile kartınızın e-ticaret işlemlerine açık ya da kapalı olmasını talep edebilirsiniz.

Kartınız ile 250 TL ve altındaki alışveriş işlemlerinizi temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Katılım bankacılığı prensipleri gereği kredi kartlarımız ile nakit çekim yapılamamaktadır.

Ek kredi kartı, asıl kart hamilinin talebi doğrultusunda, limiti asıl kart hamiline tanınan limiti geçmemek ve bu limitten karşılanmak üzere, limitin belirli bir miktarı veya oranında, 15 yaşını dolduran kimselere mal ve hizmet alımlarında kullanılmak üzere tahsis edilen kredi kartıdır.

Ek kart başvurunuzu tüm şubelerimiz aracılığı ile iletebilirsiniz.

Ek kartınızın limitini asıl kart hamiline tanınan limiti geçmemek ve bu limitten karşılanmak üzere, ana limitin talep edeceğiniz yüzdesi oranında belirleyebilirsiniz.

Sanal kart, Bankkart’ınıza bağlı olarak oluşturulan, kartın fiziki olarak bulunmadığı tüm alışverişlerde (mail order, telephone order vb.) kullanılabilen ve kart özelliklerini taşıyan bir kredi kartı numarasıdır. 

Sanal kart, İnternet Şubemiz ve Katılım Mobil uygulamamızdan oluşturulabileceği için, Bankkart’a sahip olmanız ve İnternet Şube müşterisi olmanız gerekmektedir. Yılda en fazla 10 adet Sanal Kart tanımlanabilmektedir.

İnternet Şubemiz ve Katılım Mobil Uygulamamızdan sanal kart menüsünden sanal kart limitinizi değiştirebilirsiniz.

Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nda söz konusu kart üyelik/yenileme ücretinin alınabileceğine dair hükümler bulunmaktadır. Ayrıca, kredi kartı müşterilerimizce imzalanan Kredi Kartı Sözleşmesinde de kart üyelik/yenileme ücreti uygulamasına ilişkin hükümler yer almaktadır.

Tüm asıl ve ek kartlarımız için ilk yıl üyelik ücreti alınmaz. Sonraki yıllar için kart ücreti ilk finansal işlemi sonrası kart ekstrenize yansıtılır. Bundan sonraki dönemlerde ise kart ücretleri birer yıl sonra yansıtılmaktadır. Kart ücret bilgileri sitemizde yer alan Ürün Hizmet Ücretleri bölümünde yer almaktadır.

Kredi kartı ücret ve ceza oranlarınızı öğrenmek için lütfen tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

ZK Katilma Hesabi

Tasarruflarınızın katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda, faizsiz bankacılık anlayışı çerçevesinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin...

Devamı