Anlık Transfer (FAST)

Kolay Adres TR V2

Kolay Adresiniz ile Anlık Transfer (FAST) 

Anlık Transfer (FAST) ile hesap ya da IBAN numarasına ihtiyaç duymadan cep telefonu, e-posta adresi, T.C. kimlik, pasaport veya vergi numaranız ile 7/24 para transferi yapabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken İnternet Şubesinden, Mobil Şubesinden ya da şubelerimizden IBAN kodunuz ile Kolay Adresinizi eşleştirmek.

Kolay Adres Nedir?

T.C. Merkez Bankası tarafından geliştirilen Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemi IBAN yerine cep telefonu, e-posta, TC Kimlik, Yabancı Kimlik, Vergi Kimlik ve Pasaport Numarası bilgilerine 7/24 transfer imkânı veren bir hizmettir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bu hizmetten yararlanmak için Kolay Adres olarak adlandırılan bankacılık sistemimizde tanımlı aşağıdaki adreslerinizden en az birini IBAN kodunuz ile eşleştirmeniz gerekir. 

  1. Cep telefonu, 
  2. E-posta, 
  3. TC Kimlik Numarası
  4. Yabancı Kimlik Numarası
  5. Vergi Numarası
  6. Pasaport Numarası 

Katılım Mobil ve İnternet Şubesi; Para Transferleri\Kolay Adreslerim sayfasından ya da şubelerimizden Kolay Adres tanımınızı yapabilirsiniz.
 

Her bir adresiniz için bağlı bir tane IBAN olabilir. Adresiniz için en son hangi IBAN'ı eşleştirdiyseniz Kolay Adresiniz olarak o IBAN kabul edilir. 

Farklı Kolay Adreslerinize aynı IBAN'ı tanımlayabilirsiniz. 
 

Tanımladığınız Kolay Adresleri İnternet Şubesi, Katılım Mobil; Para Transferleri altındaki Kolay Adreslerim ekranından ya da Şubelerimizden görebilir, güncelleyebilir ve silebilirsiniz. 
 

Anlık Transfer(FAST) ekranlarından para transferlerinizi 7/24 dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. 

Anlık Transfer (FAST) işlemleri anında karşı bankaya ulaşır.

Anlık Transfer (FAST) ekranından IBAN koduna ve Kolay Adreslerinize 7/24 transfer yapabilirsiniz. 

Anlık Transfer (FAST) işlemi için herhangi bir masraf alınmamaktadır.

Anlık Transfer (FAST) işlemlerinde limit Merkez Bankası tarafından belirlenmiş olup işlem başına tüm bankalar için 1000 TL’ dir.