E-Posta Bilgilendirmelerinde Değişiklik

Değerli Müşterimiz,

1 Ocak 2021 tarihinde hayata geçirilecek Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık  Hizmetleri Hakkında Yönetmelik yasal düzenlemesiyle birlikte gerçekleşecek değişiklikler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Yasal düzenlemenin getirdiği değişiklik ile birlikte, hassas veri veya sır niteliğinde veri içeren ekstre, dekont, hesap özeti gibi kişisel ve finansal içerikli bilgilerin e-posta ile gönderilmesi yerine elektronik bankacılık kanalları üzerinden görüntülenmesine ilişkin düzenleme yapılmıştır. 

Kişisel verilerinizin veya hesabınıza ait bilgilerin yetkisiz kişilerin eline geçmemesi, böylece sahtecilik ve dolandırıcılık gibi risklerle karşılaşmamanız için ekstre, dekont ve hesap özeti gibi verilerinize e-posta kanalı yerine Katılım Mobil veya İnternet Şubemize giriş yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer yurt dışı e-posta servis sağlayıcısı kullanıyorsanız, bu dokümanlarda yer alan hassas ve finansal bilgilerinizin yurt dışına çıkabileceği riski sebebiyle, ekstre, dekont ve hesap özeti gibi bilgilerinizi elektronik bankacılık kanallarımızdan takip etmenizi tavsiye ederiz.

E-posta ile gönderilen bilgilendirmeler:

Hassas veri veya sır niteliğindeki verileri içeren her türlü ekstre, dekont, hesap özeti gibi bilgilerinizi e-posta adresiniz üzerinden almak istiyorsanız, Bankamız sisteminde kayıtlı bulunan e-posta adresinizin doğrulanması gerekmektedir.

E-posta adresinizi doğrulamak ve elektronik posta yolu le bildirim alma talebinize ilişkin beyanınızı iletmek için:

  • Katılım Mobil veya İnternet Şubemiz üzerinden giriş yapabilir veya,
  • 0 850 220 50 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayabilir veya,
  • Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Katılım Mobil veya İnternet Şubemize kullanmayan müşterilerimize gönderilen bilgilendirmeler, müşterilerimizin e-posta'larını doğrulayarak verecekleri iletişim izinleri doğrultusunda mevcut durumda olduğu gibi e-posta ile gönderilmeye devam edecektir.

Sağlıklı günler dileriz.