Müşteri İletişim Merkezimiz Hakkında Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz,

Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmeliği’ ne istinaden yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte 18.12.2020 tarihinden itibaren 0850 220 5000 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığı ile yapacağınız işlemlerinize, kesintisiz devam edebilmemiz için yeni güvenlik süreçlerimiz hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Müşteri İletişim Merkezimizi aradığınızda ilk olarak T.C. Kimlik numaranızı, müşteri numaranızı veya kart numaranızı tuşlayarak kendinizi tanıtmanız istenecektir. Bu bilgilerden birini tuşladıktan sonra, yapmak istediğiniz işleme göre sesli yanıtlama sistemi sizi aşağıdaki kimlik doğrulama adımlarından birine yönlendirecektir.

Sesli yanıtlama sisteminde kimlik doğrulama adımında ilk olarak,

Yapmak istediğiniz işleme göre Kart şifreniz, İnternet Şube / Katılım Mobil şifreniz veya Katılım Anahtar’ dan birini tuşlamanız istenecektir.

İlk doğrulamanın başarı ile yapılması halinde, ikinci doğrulama olarak aşağıdaki işlemlerin yine sizin tarafınızdan tamamlanması beklenecektir.

    • Katılım Mobil uygulamamızı kullanıyor ve cihaz aktivasyonunuz var ise Katılım Mobil üzerinden gönderilen bildirimi onaylamanız durumunda,
    • Katılım Mobil uygulamamızı kullanmıyorsanız, Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen SMS Doğrulama Şifresini tuşladıktan sonra müşteri temsilcisi ile işlemlerinize devam edebileceksiniz.

Bu işlemler için gerekli olan Kart şifrenizi, İnternet Şube / Katılım Mobil şifrenizi ve Katılım Anahtarınızı sesli yanıtlama sistemi üzerinden kendiniz alabilecek veya belirleyebileceksiniz.

Yukarıda belirtilen doğrulama süreçlerini tamamlayamadığınız takdirde; kayıp - çalıntı kart ve şüpheli işlem bildiriminizi iletebilmek, uygulama ve ürünlerimiz hakkında genel bilgi alabilmek için müşteri temsilcilerimizden destek alabileceksiniz.

Tek kullanımlık SMS Doğrulama Şifresi/Bildirim ile Onay alabilmeniz için Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzun güncel olması gerekmektedir.

Cep telefonu numaranız güncel değil ise en yakın Şubemizden numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için şifrelerinizi kimseyle paylaşmayınız.


Sağlıklı günler dileriz.