İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

 Üst Yönetim

 Ziraat Katılım Bankası Üst Yönetim

Metin ÖZDEMİR - Genel Müdür - Üye

1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Metin Özdemir meslek hayatına 1992 yılında Kuveyt-Türk Finans Kurumu A.Ş.’de başlamış, 1996 yılından itibaren iş hayatına perakende sektöründe yönetici olarak devam etmiştir. Özdemir, 2004-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapmıştır. Nisan 2012 tarihinden itibaren Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam eden Özdemir, ayrıca Ziraat Bankası Ücretlendirme Komitesi üyeliği ve Kredi Komitesi yedek üyeliği görevlerini de yürütmektedir. 18 Şubat 2015 tarihinden itibaren, Ziraat Katılım Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmekte olan Özdemir, 12 Haziran 2017 tarihinde Ziraat Katılım Bankası A.Ş Genel Müdürü olarak atanmıştır. Ayrıca Bankamız Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurumsal Yönetim Komitesi Üyeliği, Ücretlendirme Komitesinde görev yapmakta olan Özdemir, 25 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Kredi Komitesi Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Ayrıca Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanlığı ve ADFIMI Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir

Tahir DEMİRKIRAN - Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

1967 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de Mali Tahlil ve İstihbarat Uzman Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. Uzman ve Krediler Servis Yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı. Daha sonra, Türkiye Halkbank A.Ş.’de; Mali Tahlil ve Kredilerde Bölüm Müdürlüğü, Ticari Şube Müdürlüğü ve Ticari Krediler Daire Başkanlığı, Halk Leasing'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2015 yılında Ziraat Bankası Perakende Krediler Tahsis ve Yönetimi Grup Başkanı olarak görev yaptı. 12 Şubat 2016 tarihinden itibaren Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Temel Tayyar YEŞİL - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

1971 yılında Samsun’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun oldu. 1998 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de Uzman Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. Daha sonra, Türkiye Halkbank A.Ş.’de Krediler ve Proje Değerlendirme bölümlerinde yetkili ve yöneticilik ünvanları ile görev yaptı. 2010-2012 yılları arasında Kayseri Ticari Şube Müdürü olarak görevine devam etti. 2012 yılında Ziraat Bankası Girişimci Krediler Tahsis ve Yönetimi Bölüm Başkanı, 2016 yılında Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 18 Temmuz 2017 tarihinden itibaren  Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Osman KARAKÜTÜK - Hazine ve İç Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı

1975 yılında Ankara'da doğdu. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi'nde tamamladı. 1998-1999 yılları arası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Bankacılık Genel Müdürlüğü'nde Memur olarak görev yaptı. 1999 yılında Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı unvanıyla göreve başlayan Karakütük, sırasıyla Müfettiş, Başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Şube Müdürü, İzmir 1. Bölge Yöneticisi, Şube Operasyonları Bölüm Başkanı, Kanal Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 15.08.2017 tarihinde Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Finansal Koordinasyon ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 23 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Hazine ve İç Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

​​​

Mehmet Said GÜL - Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

1973 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Anadolu Finans Kurumu’nda yazılımcı olarak bankacılık kariyerine başladı. Sistem analisti ve yazılım geliştirme servis yöneticiliği görevlerinde bulunduktan sonra 2006 yılında Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak görevine devam etti. 2009 yılından itibaren Bilgi Sistemleri Koordinasyon Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında Ziraat Katılım Bankası’nın kuruluş aşamasında görev alarak sırasıyla Ziraat Bankası’nda Danışman ve Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Bilgi Teknolojileri Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2015 yılında Bilgi Teknolojileri ve Operasyonel İşlemler Grup Başkanlığı görevine atandı. 23 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

​​​