KFK Teminatlı Finansmanlar

KFK Teminatlı Finansmanlar

Katılım Finans Kefalet Nedir?

Katılım Finans Kefalet A.Ş. (KFK), teminat yetersizliği nedeniyle çeşitli finansman ve destek imkânlarından yeterince yararlanamayan ve katılım finans kuruluşlarından finansman kullanmak isteyen KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) ve KOBİ dışı işletmelerin, finansmana erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen bir kamu kefalet kuruluşudur. 

Finansman kullandırımına ilişkin başvuru, Bankamız aracılığıyla KFK A.Ş.’ye iletilmekte ve teminat değerlendirmesi KFK A.Ş. tarafından sonuçlandırılmaktadır. 

Neden Katılım Finans Kefaleti Kullanmalıyım?

Bankamıza yapacağınız finansman başvurusu ile KFK’dan teminat desteği alarak, bankamızın çok uygun koşullu finansman imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Özellikleri:

  • Katılım esaslarına uygun çalışan KOBİ, KOBİ Dışı firmalar, esnaf ve sanatkârlar, kadın ve genç girişimciler ve tarım işletmeleri, KFK kefaletinden yararlanarak finansman kullanabilir.
  • İşletme finansmanıyla birlikte teminat yetersizliği sebebiyle hayata geçirilemeyen yatırımlar için de KFK kefaletinden yararlanılabilir.
  • Kefalet koşullarına uygun olan işletmeler, bankamıza tanımlanan limitler dâhilinde hızlı bir şekilde KFK kefaleti ile finansman sağlayabilir.

KFK Başvurusu Yapılabilen Kanallar: