İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

Katılım Fonları

 

​​​Birikimleriniz için size özel katılım fonları Ziraat Katılım’da!


Ziraat Katılım'dan Yatırım Fonu işlemlerinizi yapabilir, yatırımlarınızı  katılım bankacılığı prensiplerine göre güvenle değerlendirebilirsiniz.
Uzman kadrolar tarafından yönetilen Ziraat Portföy Fonları, sizin için pratik, kazançlı ve güvenli yatırım araçlarıdır. Ziraat Portföy Fonları ile kendi risk ve vade profilinize uygun yatırım fonlarına yatırım yapabilir, birikimlerinizi farklı yatırım enstrümanlarına yatırım imkânıyla değerlendirebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Yatırım Fonları (Katılım Fonu), yatırımlarını faiz kazancı sağlanmayan para ve sermaye piyasası araçları ile değerlendirmek isteyen yatırımcılar için, portföyünün tamamı, devamlı olarak, kira sertifikaları, katılma hesapları, ortaklık payları, altın ve diğer kıymetli madenler ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülen diğer faize dayalı olmayan para ve sermaye piyasası araçlarına dayalı fonlardır.

FON KODU
KATILIM FON ÜNVANLARI
​ZPK
ZİRAAT PORTFÖY KISA VADELİ KİRA SERTİFİKASI KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
TCA
ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
ZPG
ZİRAAT PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI (SUKUK) KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
ZPF
ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) Detayları için tıklayınız.
ZPE
ZİRAAT PORTFÖY KATILIM ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (Hisse Senedi Yoğun Fon) Detayları için tıklayınız.

 

Sermaye piyasaları içerisinde önemli yeri olan kurumlardan biri yatırım fonları, bir taraftan kurucularına portföy işletmeciliği ile kaynak sağlarken diğer taraftan tasarruflarını yatırım fonu katılma belgeleri satın alarak değerlendiren yatırımcılar için Bankamız, yatırım fonu/kira sertifikası alım-satım işlemleri için hizmet verebilmektedir.

Yatırım Fonunun temel amacı; bu kategoride yatırım yapmak isteyen müşterilerimize sermaye piyasası araçlarından oluşan (özellikle kira sertifikaları) bir portföy yapısı ile yüksek getiri sağlamaktır.

Bununla birlikte Fon, aktif bir portföy yönetimi anlayışı ile risk \ getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen ortaklık paylarına yatırım yaparak yüksek getiri hedeflemektir. Risk algısı yüksek, orta ve uzun vade de yatırımlarını değerlendirmeyi hedefleyen yatırımcılarımız için uygun bir fondur.

1. Yatırım Fonları, tasarrufların uzman ekipler tarafından yönetilmesine olanak sağlamaktadır.

2. Küçük tasarruf sahiplerinin, yatırımlarında büyük yatırımcıların sahip olduğu yatırım avantajlarını elde etmelerini sağlamaktadır.

3. Yatırım Fonu portföyüne alınabilecek menkul kıymetlerin sabit getirili, dövize endeksli ve hisse senedi gibi araçlarla çeşitlenmesi nedeniyle riskin en aza indirilmesi mümkün olabilmektedir.

4. Küçük tasarruflarla ulaşılamayacak kazanç potansiyeli yüksek menkul kıymetlere yatırım yapılmasına olanak sağlamaktadır.

5. Portföye yapılan büyük tutarlı alım satımlar zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

6. Ziraat Portföy Kısa Vadeli Kira Sertifikası Fonunun en önemli özelliği müşterilerin 1 ay (31 gün)’ın altında kısa vadelerde fonlarını değerlendirme imkanına sahip olabilmeleridir.

  • Fon "faizsiz ve likit" özelliği taşımaktadır. Alım ve satım işlemleri, işlem günündeki fiyattan ve anlık olarak gerçekleşecektir. Müşterilerimiz belirtilen fonda günlük alım/satım işlemi yapabileceklerdir.
  • Fon portföyü tamamen kira sertifikası, katılım bankalarındaki katılım hesabı, gelir ortaklığı senedi, vaad işlemleri gibi faiz içermeyen kıymetlerden oluşmaktadır.
  • Şube kanalından 09:00-15:15 saatleri arasında işlem girilebilecektir.
  • Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan Anonim, Limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler ile benzer nitelikteki yabancı kurumların belirtilen yatırım fonundan elde ettiği gelir üzerinden % 0 oranında stopaj hesaplanır. Diğer bütün müşteriler için stopaj oranı % 10’dur. Stopajlar, müşterilerden fon geri alışı (fonun bozulması) sırasında otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır ve müşteri hesabından tahsil edilir.

Nasıl Başvurabilirim?

Size en yakın Ziraat Katılım Şubesi'nden başvurunuzu yapabilirsiniz.

​​​