Sigorta

Sigorta

Sigorta Nedir?

Sigorta; benzer risklerin bir araya getirilip, paylaşılması sayesinde risklerin azaltılması ile normalde karşılanmayacak maddi kayıpların tazmin edilmesine yönelik bir araçtır.

Katılım Sigortacılığı ise, Katılımcıların kendileri ile diğer katılımcıların tazminat ve/veya birikim ödemelerine ilişkin taleplerinin karşılanmasını teminen oluşturulan risk fonuna katkıda bulundukları, söz konusu fonun sigortacılık faaliyeti yapmasına izin verilmiş bir sigorta şirketi tarafından katılım finans ilkelerine uygun olarak yönetildiği ve ortak risk paylaşımı ile dayanışma esaslarına dayanan sigorta türüdür.

Neden Sigorta Almalıyım?

 

Bankamız hem siz müşterilerimize hem de işletmelerinize özel, çalıştığımız sigorta şirketlerinin katılım sigortacılığı ürünleri ile hizmet vermektedir.

Hayat dışı sigorta ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Hayat sigortası ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Finansmana Bağlı Hayat Sigortası Ürünlerimiz

Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

 

Sigorta ürünlerimiz ile ilgili icazet belgelerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Sigorta İşlemleri Artık Katılım Mobil ve İnternet Şubemizde! 

 

DASK, Kasko, Trafik sigortası teklif ve poliçe işlemlerinizi Katılım Mobil ve İnternet Şubemizden şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

 

Bankamızdan düzenlen sigorta poliçelerinizin bilgilerine Katılım Mobil ve İnternet şubemizden ulaşabilirsiniz. 

 

Sigorta ürünlerimiz, Katılım Sigortacılığı prensipleri ile düzenlenmekte olup, icazet metinlerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Dask : Zorunlu Deprem Sigortası depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

DASK, Türkiye Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Kasko : aracınızı çarpma, çarpışma, yanma, doğal afetler, 3.kişilerin araca verdiği zararlar, çalınma, halk hareketleri, terör, sel gibi risklere karşı güvence altına alan, bunlara ek olarak yolda kalma durumunda çekici gönderimi, araç onarımında yedek araç sağlama ve ikame araç temini gibi hizmetleri de içeren bir sigorta türüdür.

Kasko sigortası Türkiye Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Zorunlu trafik sigortası : 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na tabi olan zorunlu bir sigorta ürünüdür.

Zorunlu Trafik Sigortası Türkiye Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 

Başvuru Yapılabilen Kanallar