İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

İnternet Şube

 Ziraat Katılım Bankası İnternet Şube

Genel

Ziraat Katılım İnternet Şubesine hangi adreslerden ulaşabilirim?

Ziraat Katılım İnternet Şubesine; www.ziraatkatilim.com.tr, www.ziraatkatilim.com adreslerinden İnternet Şubesi girişini tıklayarak ulaşabilirsiniz.​

Mevcut ürün ve hesaplarım, İnternet Şubesinde otomatik olarak tanımlanır mı?

Ürün ve hesaplarınızı, hesabınızın bulunduğu Ziraat Katılım Bankası şubesinden tanımlatmanız gerekmektedir. İnternet Şubesinden açacağınız hesaplar, otomatik tanımlanacaktır

Başvuru İşlemleri

İnternet Şubesine nasıl başvurabilirim?

Hesabınızın bulunduğu bir Şubemizden başvurabilirsiniz.

Şube aracılığı ile yapacağınız başvuru işlemlerinde, başvuru tamamlandıktan sonra şubemizden müşteri numaranız teslim edilecektir. Başvurunuz onaylandıktan sonra İnternet Şubesi şifreniz, cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

İnternet Şubesi Giriş İşlemleri

İnternet Şubesine giriş yöntemleri nelerdir?

İnternet Şubesine giriş sırasında kullanabileceğiniz yöntemler:

SMS Şifre ile Giriş

Ziraat Katılım Bankasında tanımlı Cep telefonu numaranıza gelen tek kullanımlık SMS Şifreyi belirlenen süre içerisinde girerek İnternet Şubesine giriş yapabilirsiniz.

Mobil Bildirim ile Giriş

Katılım Mobil uygulamasına "Beni Hatırla" özelliği ile tanımlanan, tek şifre ile giriş sağladığınız cihazınıza gelen Mobil Bildirim ile belirlenen süre içerisinde İnternet Şubesine giriş yapabilirsiniz.Mobil Bildirim'in ulaşması için cihazınızın Katılım Mobil uygulamasında Bildirimler izninizin açık olması gerekmektedir. "Beni Hatırla" özelliği ile tanımladığınız birden fazla cihazınız olması durumunda, Mobil Bildirim giriş sırasında kullanacağınız cihazınızı kayıtlı cihazlarınız arasından seçebilirsiniz.

Şifre

İnternet şubesi şifremi unuttum veya şifrem bloke oldu, ne yapabilirim?

İnternet Şubesi giriş şifresini unutan bireysel kullanıcılarımız, giriş sayfamızdaki Şifremi Unuttum linkinden yeni şifre oluşturabilirler. 0850 220 5000 Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak da yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Güvenlik

İnternet Şubesinde güvenliğim için nelere dikkat etmeliyim?
 • Ziraat Katılım İnternet Şubesine; www.ziraatkatilim.com.tr, www.ziraatkatilim.com adreslerinden İnternet Şubesi girişini tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Ortak kullanıma açık olan internet kafe gibi yerlerdeki bilgisayarlardan İnternet Şubesine giriş yapmayınız.
 • Yalnızca lisanslı işletim sistemi kullanınız ve web tarayıcınızı güncel tutunuz. Zararlı yazılımlar, güncelliğini kaybetmiş işletim sistemi ve tarayıcılardaki güvenlik açıklarını kullanırlar.
 • İnternet kullanımı sırasında olası güvenlik açıklarının tespiti ve giderilmesinin yanında olabilecek saldırılara karşı korunabilmeniz için bir anti-virüs programı, bir casus tarayıcı program (anti spyware – anti malware) ve bir güvenlik duvarı yazılımı (Firewall) kullanmanız çok önemlidir. Bazı güvenlik yazılımları, bu üç özelliği birden bünyesinde barındırır. Casus tarayıcı programlar, internet kullanım bilgilerinizi toplamaya çalışan casus yazılımlara karşı bilgisayarınızı korurken güvenlik duvarı yazılımları, bilgisayarınızdaki programlarının bilginiz dışında internete bağlanmasına engel olur.
 • Anti-virüs yazılımınızın veri tabanını güncel tutunuz. Bilgisayarınızda periyodik olarak virüs taraması yapınız.
 • Kişisel bilgilerinizi gizli tutunuz. Doğum tarihi, kimlik numarası, anne kızlık soyadı gibi bilgilerinizi; telefon ya da e-posta ile talep eden kişilere karşı dikkatli olunuz.
 • İşlemlerinizi tamamlayınca, İnternet Şubesini terk etmek için mutlaka “Güvenli Çıkış” butonunu kullanınız.
 • Tanıdığınız kişiler olsa bile, e-posta ve mesajlaşma programları kanalıyla gelen veya yukarıda bulunan bir linki tıklayarak İnternet Şubemize erişmeyi denemeyiniz.
 • Müşteri numaranız, şifrenizi; aynı yerde saklamayınız, not etmeyiniz ve hiçbir şekilde e-posta vasıtasıyla göndermeyiniz.
 • Banka ve Müşteri İletişim Merkezi çalışanlarımız dâhil olmak üzere şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.
 • Şifrenizin, kolay tahmin edilebilir (doğum yılınız, tuttuğunuz takım vb) olmamasına özen gösteriniz.
 • Bilmediğiniz kişilerden iletilen e-postalar yoluyla gelen ekli dosyaları açmayınız.
 • E-posta ile gelen bağlantılara tıklayarak güvenlik bilgilerinizi girmeyiniz.
 • Ziraat Katılım Bankası, e-posta yoluyla hiçbir şekilde şifre işlemleri yaptırmamaktadır ve kişisel bilgilerinizi istememektedir. Bu tarz e-postalara yanıt vermeyiniz.
 • Şifrenizi, belirli aralıklarla değiştiriniz.
 • E-posta gibi internet hizmetlerine erişim detaylarınızı gizli tutunuz.
Ziraat Katılım Bankası güvenliğim için neler yapıyor?

İnternet Şubesinden faydalanabilmek için bazı güvenlik adımlarından geçilerek kullanıcının sistem tarafından tanınması gerekmektedir. Müşteri numaranız, şifreniz ve SMS doğrulama şifreniz ile sisteme kendinizi tanıtarak kimlik doğrulamanızı gerçekleştirmiş olursunuz.

Ayrıca İnternet Şubemiz kullanılarak gerçekleştirilen, belirlediğiniz tutarlar üzerindeki kritik işlemler SMS (kısa mesaj) ile size bildirilecektir. Böylelikle bilginiz dışında İnternet Şube kullanılmayacak ve işlemlere anında müdahale edebileceksiniz.

İnternet Bankacılığı oturumunuz esnasında size verilen sürede işlem yapmadığınız takdirde bir ikaz penceresi çıkacak ve işlemlere devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Size verilen süre içerisinde bu pencereye de herhangi bir yanıt vermediğiniz veya oturumu kapat seçeneğini tıkladığınız durumlarda oturumunuz kapatılacaktır. İşlemlere devam etmeyi seçerseniz, oturum süreniz devam edecektir.

İnternet Şubesine güvenli olarak giriş yaptığımı nasıl anlarım?

Giriş ekranın ilk sayfasında müşteri numaranız ve şifrenizi girdikten sonra 2. ekranda mutlaka adınız ve soyadınız ve güvenlik resminiz çıkacaktır. Bu durumda sisteme güvenle girebilirsiniz.

Tarayıcınızın adres çubuğu kısmına http://www.ziraatkatilim.com.tr yazarak erişim sağlayınız. İnternet Şube (E-şube) adresinin "https://esube.ziraatkatilim.com.tr " olmasına dikkat ediniz.

Ana sayfada, internet şubeye son giriş tarih ve saatiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Açılan sayfalarda, tarayıcınızın sağ alt veya üst köşesinde bir kilit işareti bulunmalıdır.

İnternet Şubesi SSL Güvenlik Sertifikası nedir?

SSL, network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SMS doğrulaması nedir?

SMS Doğrulama uygulaması; müşterilerimizin internet üzerinden yaptıkları işlemler sırasında, işlemlerinin güvenliğini arttırmak amacıyla alınmış bir güvenlik önlemidir.

SMS tanımlama işlemini yaptıktan sonra, belirlenen limitler üzerinde yapılan işlemlerde tek seferlik kullanım olanağı sağlayan bir şifre üretilerek, kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak gönderilmektedir. Gönderilen şifre, 3 dakika süre ile geçerli olup şifrenin daha sonra kullanılması mümkün değildir. Bu süre içerisinde işleminizi tamamlayamadıysanız işleminize tekrar başlayarak yeni SMS mesajını kullanmanız gerekmektedir. Gönderilen şifreyi, 3 kere hatalı girmeniz durumunda şifreniz kilitlenir ve sistemden çıkarılırsınız. Şifrenizi açtırmak için 0850 220 5000 Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak gerekli işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Cep telefonunuzun kapsama alanı dışında olması, kapalı olması gibi durumlarda işlem yapılamayacaktır. Gönderilen mesajlar ücretlendirilmemektedir.

SMS Bilgilendirme nedir?

SMS Bilgilendirme, güvenliğiniz için alınmış bir önlemdir. Sistemde iletişim telefonu olarak kayıtlı cep telefonunuza İnternet Şubemiz aracılığıyla yapılan, belirli miktarlar üzerindeki işlemler için bilgilendirme mesajları gönderilir. Böylelikle İnternet Şubeden yapılan bütün işlemlerden haberdar olabilirsiniz. İşlem limitlerini bankamızın belirlediği limitlerden düşük, sizin belirlediğiniz limitlerden yüksek olmamak kaydıyla 0850 220 5000 Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak değiştirebilirsiniz.​

İnternet Şubesi erişimimi sınırlandırabilir miyim?

Güvenlik ayarlarınızdan işlem limiti, işlem kısıtı, erişim zamanı ve erişim tanımlama (IP, ISP, yurt içi, yurt dışı) bazlı sınırlama ve kısıtlama yapabilirsiniz. Erişim engelini kaldırmak istediğinizde yeniden 0850 220 5000 Müşteri İletişim Merkezimizi aramanız yeterlidir.

Cep telefonu bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim? Cep telefonu numaramı değiştirdiğimde/SIM kartım değiştiğinde ne yapmalıyım?

Müşterilerimiz; cep telefonu bilgilerini, kendi güvenlikleri için sadece şubelerimizden tanımlatabilmekte veya güncelletebilmektedir.

Cep telefonu numaranız ya da SIM kartınız değiştiğinde en kısa sürede şubenize uğrayarak cep telefonu numaranızı güncelletmeniz gerekecektir.

Cep telefonu numaranız ya da SIM kartınız değiştiğinde en kısa sürede şubenize uğrayarak cep telefonu numaranızı güncelletmeniz gerekecektir.

İnternet Şubesinde işlem yapmadığım halde cep telefonuma şifre veya bilgilendirme mesajı geldi ne yapmalıyım?

Vakit kaybetmeden 0850 220 5000 Müşteri İletişim Merkezimizi aramanız gerekmektedir.

İşlemler

İnternet Şubesinden hangi işlemleri yapabilirim?

Ajandam

Görüntüleme

Giriş/Güncelleme

Hesaplar

Hesap Bilgileri

 • Hesap Listesi
 • Hesap Hareketleri
 • Özel Cari Hesap Açma
 • Özel Cari Hesap Kapama
 • Katılma Hesabı Açma
 • Katılma Hesabı Kapama
 • Kapalı Hesaplar
 • Ortak Hesaplar

Varlıklarım

IBAN İşlemleri

 • IBAN Bilgilerim
 • IBAN Kontrol
 • IBAN Hesaplama

Çek Senet İşlemleri

 • Çek Bilgilerim
 • Senet Bilgilerim
 • Çek Karnesi Talep

Nakit Akışım

Transferler

Havale

 • Hesaplar Arası Havale
 • Hesaba Havale
 • IBAN ile Havale
 • İsme Havale
 • GSM No ile Havale
 • Kayıtlı Havale Listesi
 • Son 20 Havale

EFT

 • Hesaba EFT
 • IBAN ile EFT
 • İsme EFT
 • Kredi Kartına EFT
 • Kayıtlı EFT Listesi
 • Son 20 EFT

Döviz Transferi (SWIFT)

 • Hesap No ile
 • IBAN ile
 • Mesaj Görüntüleme

Düzenli Ödeme

 • Talimat Girişi
 • Güncelle/Sil

Kayıtlı İşlemler

 • Kayıt Girişi
 • Kayıt Düzenleme

Emirlerim

 • Bekleyen İşlemler
 • Tüm İşlemler İzleme
 • Güncelle/Sil

Yatırım İşlemleri

 • Katılma Hesapları
 • Hesap Açma
 • Hesap Kapama
 • Kâr Payı Hesaplama

Döviz

 • Döviz Alış
 • Döviz Satış
 • Arbitrajlı İşlem
 • Fiyat İzleme
 • Arbitraj Fiyat İzleme
 • Hesap Makinası

Kıymetli Maden

 • Altın Alış
 • Altın Satış
 • Fiyat İzleme
 • Hesap Makinası

Yatırım Fonu

 • Portföy Bilgileri
 • Fon Alış
 • Fon Satış
 • Bekleyen Taleplerim
 • Fiyat İzleme

Finansman İşlemleri

Finansman Bilgileri

Taksit Ödemesi

Ödeme Planı Görüntüleme

Finansman Hesaplama

Ödemeler

Fatura İşlemleri

 • Fatura İşlemleri

Kayıtlı İşlemlerim

Otomatik Ödeme İşlemleri

 • Talimat Girişi
 • Talimat İzleme
 • Talimat Güncelleme-İptal

Bağış İşlemleri

Vergi Ödemeleri

Vergi Ödemesi

 • Yeni İşlem
 • Kayıtlı İşlemler
 • Son 20 İşlem

Gümrük Vergisi

 • Yeni İşlem
 • Kayıtlı İşlemler
 • Son 20 İşlem

Motorlu Taşıtlar Vergisi

 • Yeni İşlem
 • Kayıtlı İşlemler
 • Son 20 İşlem

Trafik Cezası

 • Yeni İşlem
 • Kayıtlı İşlemler
 • Son 20 İşlem

Nakit Yönetimi

Onay İşlemleri*

TL Toplu Ödeme*

Maaş Ödemeleri*

DBS*

Güvenlik Yönetimi

Şifre İşlemleri

 • Banka Kartı
 • İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

Güvenlik Kısıtları

 • Zaman Kısıtlama
 • IP/ISS Kısıtlama
 • İşlem Limiti Kısıtlama
 • Kartlı Giriş Kısıtlama
 • Yurt Dışı Kısıtlama
 • Oturum Süresi Ayarlama
 • Yetki İzleme

SMS Doğrulama

Başvurular

İletişim Formu

Ayarlar

Bilgi Güncelleme

 • Adres
 • Cep Telefonu
 • Teslimat
 • Kişisel
 • E-Posta
 • Eğitim ve Meslek
 • Telefon ve Faks

İletişim Tercihleri

Tüm İşlemler

(*) İşaretli işlem setleri yalnızca kurumsal müşterilerimiz içindir.

İnternet Şubesi işlem limitleri nelerdir?

Bireysel

İşlem Adı İşlem Limiti (TL) Günlük Limit (TL) Mesai Dışı İşlem Limiti (TL) Mesai Dışı Günlük Limit (TL)
Altın Alış 60.000 100.000 50.000 100.000
Altın Satış 60.000 100.000 50.000 100.000
Arbitraj 60.000 100.000 50.000 100.000
Döviz Alış 60.000 100.000 50.000 100.000
Döviz Satış 60.000 100.000 50.000 100.000
Katılma Hesabı Açılış 5.000.000 10.000.000
Bağış 100.000 500.000
Fatura Ödeme 50.000 100.000
Gümrük Vergisi Ödeme 100.000 200.000
Motorlu Taşıtlar Vergisi 100.000 500.000
SGK Ödeme 1.000.000 5.000.000
Trafik Cezası Ödeme 100.000 500.000
Vergi Ödeme 1.000.000 5.000.000
Hesaba/IBAN EFT 100.000 200.000
Hesaba/IBAN Havale 200.000 400.000
Hesap No/IBAN Swift 100.000 200.000
Hesaplar Arası Havale (Virman) 1.000.000 5.000.000
İsme Havale 200.000 400.000
İsme EFT 100.000 200.000
Karta EFT 100.000 200.000
Fon Alış 2.000.000 5.000.000
Fon Satış 2.000.000 5.000.000

 

Kurumsal

İşlem Adı İşlem Limiti (TL) Günlük Limit (TL) Mesai Dışı İşlem Limiti (TL) Mesai Dışı Günlük Limit (TL)
Altın Alış 120.000 200.000 100.000 200.000
Altın Satış 120.000 200.000 100.000 200.000
Arbitraj 120.000 200.000 100.000 200.000
Döviz Alış 120.000 200.000 100.000 200.000
Döviz Satış 120.000 200.000 100.000 200.000
Katılma Hesabı Açılış 50.000.000 100.000.000
Bağış 100.000 500.000
Fatura Ödeme 500.000 1.000.000
Gümrük Vergisi Ödeme 1.000.000 5.000.000
Motorlu Taşıtlar Vergisi 500.000 1.000.000
SGK Ödeme 5.000.000 10.000.000
Trafik Cezası Ödeme 100.000 500.000
Vergi Ödeme 5.000.000 10.000.000
Hesaba/IBAN EFT 500.000 1.000.000
Hesaba/IBAN Havale 1.000.000 5.000.000
Hesap No/IBAN Swift 1.000.000 5.000.000
Hesaplar Arası Havale (Virman) 1.000.000 5.000.000
İsme Havale 1.000.000 5.000.000
İsme EFT 100.000 200.000
Karta EFT 100.000 200.000
Fon Alış 10.000.000 50.000.000
Fon Satış 10.000.000 50.000.000
İnternet Şubesi işlem saatleri nelerdir?
Havale : 24 saat
EFT : 09:00 – 17:00
İşlem limitlerimi nasıl değiştirebilirim?

İnternet Şubesindeki İşlem Limiti Tanımlama ekranından dilediğiniz işlemin günlük limitini düşürebilirsiniz. Limitinizi Bankamız limitleri üzerinde olmamak kaydıyla, 0850 220 5000 nolu Müşteri İletişim Merkezimizden yükseltebilirsiniz.

İnternet Şubesinden yaptığım işlemler için bir ücret öder miyim?

İşlem ücretleri hakkında detaylı bilgiyi, Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

İnternet Şubesinden açtığım hesabımı kapatmak istiyorum, ne yapmam gerekir?

Hesabınızın bulunduğu Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek kapatılması için başvurabilir ya da İnternet / Mobil şubesinden kapatabilirsiniz.

İnternet Şubesinden hatalı göndermiş olduğum havale ya da EFT’yi iptal edebilir miyim?

İnternet Şube aracılığıyla gerçekleşen işlemler, gerçek zamanlı (çevrimiçi) işlemlerdir ve iptali mümkün olmamaktadır.

Düzeltme işlemi için size en yakın şubemiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Yaptığım EFT hesabımdan düştü, ancak karşı bankaya ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Hesabınızın bağlı olduğu Şubeden, Telefon Bankacılığı veya İnternet Şubesi üzerinden EFT sorgu numarasını alarak karşı bankaya EFT’nizi sorgulatabilirsiniz.

IBAN/Hesap numarası ya da alıcı adını hatalı yazdıysanız, lütfen hesabınızın bağlı bulunduğu Şube ile görüşüp Şubenizin Haber Genel (HBR-GENEL) mesajı göndermesini isteyiniz. Gönderilen mesaj ile, yapılan EFT’nin geri çekilmesi ya da iptal edilmesi sağlanır.

İleri tarihli para transferleri ile düzenli ve otomatik ödeme talimatlarımda, işlemin gerçekleşeceği tarihte hesabımda yeterli para yoksa ne olur?

İlgili tarihte hesabınızda yeterli miktarda para yok ise işleminiz gerçekleşmeyecektir.

​​​​​​​​​​​​