Konut Hesabı

Konut Hesabı

Konut Hesabı Nedir?

Konut hesabı, ilk kez ev sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için en az 36 ay düzenli ödeme yapmak koşuluyla devlet katkısına hak kazanmalarına imkan sağlayan bir katılma hesabıdır.

Neden Konut Hesabı Açmalıyım?

Ziraat Katılım’dan devlet katkılı konut hesabı açtırın, konut alırken kazançlı çıkın.
En az 3 yıl birikim yaparak ilk konutunuzu aldığınızda toplam birikiminizin maksimum %20'si kadar devlet katkısı ve kâr payı hesabınıza eklensin.

Devlet Katkısı Nasıl Hesaplanır?

Konut hesabı devlet katkısı oranları aşağıdaki gibidir.

  • Devlet katkısı, düzenli ödeme süresi 36 ile 47 ay arasında olanlar için hesaptaki birikim tutarının %15’idir; ancak ödenecek tutar 36.768,49Türk Lirası’nı geçemez.

  • 48 ile 59 ay arasında olanlar için hesaptaki birikim tutarının %18’idir; ancak ödenecek tutar 39.596,84Türk Lirası’nı geçemez.
  • 60 ay ve üzeri olanlar için hesaptaki birikim tutarının %20’sidir; ancak ödenecek tutar 42.425,18Türk Lirası’nı geçemez.

*Bu tutarlar her yıl bir önceki yıla ilişkin olarak 04.01.1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca tespit ve ilan edilen yeniden değerleme oranında artırılır.

Konut Hesabı Açılabilen Kanallar

Hesap Açılabilen Para Cinsleri

tl

TL

Sıkça Sorulan Sorular

İlginizi Çekebilir

Konut Finansmanı

Ziraat Katılım Konut Finansmanı ile bütçenizi zorlamadan ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirebilir veya ikinci konutunuzu satın alabilirsiniz...

Devamı