Ziraat Katılım “3. Dönem Katılım Bankacılığı Okulu” Açılış Töreni Gerçekleşti

Ziraat Katılım “3. Dönem Katılım Bankacılığı Okulu”

Yayın Tarihi

04 Ağustos Çar, 2021

Bankamızın “3. Dönem Katılım Bankacılığı Okulu” 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde gerçekleşen açılış programıyla eğitimlerine başladı. Açılış törenine; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Şakir Ercan Gül, BDDK Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkan Yardımcısı Sayın Murat Ali Çengelci, Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Alpaslan Çakar, Genel Müdürümüz Sayın Metin Özdemir, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Bulut, Ziraat Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hasan Dursun, BDDK Başkan Yardımcısı Sayın Erhan Çetinkaya, TKBB Danışma Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Hacak ve katılım bankacılığı sektöründen temsilciler katıldı.

Törende konuşan Genel Müdürümüz Sayın Metin Özdemir: “Katılım Bankacılığı ilkeleri doğrultusunda, müşterilerimize etkin hizmet sunmak amacıyla 90 uzman yardımcısı arkadaşımız, bugün eğitimlerine başlıyor. Bugüne kadar, açmış olduğumuz sınavlarla genç ve ilk iş tecrübesine sahip toplamda 450 çalışan istihdam edildi. 1450 çalışanı istihdam eden genç bir banka olarak yeni işe alım oranımız %31 seviyelerinde. Son dönemlerde yöneticiliğe terfi eden arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu ise kendi çalışanlarımızdan seçilmekte. Bu da Bankamızda yeni başlayan kişiler için kariyer fırsatlarının ve imkânlarının yüksek olduğunu göstermektedir” ifadelerini kullandı.
 
2 ay sürecek olan eğitim programında, alanında uzman 47 eğitmen ders verecek. Katılım Bankacılığı Okulu’nda toplamda 300 saat eğitim görecek Uzman Yardımcıları, ders programlarının tamamlanmasının ardından göreve başlayacak.