‘Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ İmza Töreni Gerçekleşti

İmza Töreni

Yayın Tarihi

08 Eylül Çar, 2021

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı himayelerinde; Ziraat Katılım, SSTEK, Vakıf Katılım ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ortaklığı ile ‘Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ imza töreni gerçekleştirildi. 

Genel Müdürümüz Sayın Metin Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kalkınmada öncelikli stratejik sektörler, savunma sanayi, yüksek teknoloji odaklı üretimi ve yeni teknolojiler geliştirilmesini hedefleyen yurtdışı bağımlılığını azaltan şirketlere yatırım yapmak olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası öncülüğünde kurulan Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ’nin kurduğu “Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu”na 10 milyon TL kaynak sağlayan kurumlardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sayın Genel Müdürümüz: “Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kurulan ve asli amacı katılım finans ilke ve standartlarına uygun olarak girişimcilerin fonlanması olan katılım girişim sermayesi yatırım fonuna da 50 milyon TL fon sağlayarak bu iki fonun da ihracatın artırılması, ithalatın azaltılması, ithal edilen ürün ve hizmetlerin yurtiçinde yerli ikamelerinin üretilmesi noktasında ülkemize hizmet edeceğini düşünüyor ve bu çalışmalarda emeği geçen kurum ve kişilere teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.