Katılım Esaslı 18 Yaş Altı BES Planı

Katılım Esaslı 18 Yaş Altı BES Planı

Çocuğunuzun Geleceği Şimdiden Güçleniyor!

18 yaşından küçük çocuklarınızı Bireysel Emeklilik Sistemine erken yaşta dahil ederek, çocuklarınızın geleceğini güvence altına alın!

Bireysel Emeklilik Kanununda yapılan yasal düzenlemeyle birlikte, 18 yaşından küçük çocukların sisteme girmelerinin önündeki engel kaldırılmış oldu. Yapılan değişiklikle bir ailenin çocuk dahil her bir üyesi için oluşturulan sözleşmelerde bireyler ayrı ayrı %30 devlet katkısı avantajından yararlanabilecekler.

Sisteme Nasıl Dahil Olabilirim?

Şubelerimizi ziyaret ederek faizsiz fon alternatifleri sunulan Katılım Esaslı 18 Yaş Altı BES Planı satın alabilir veya “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

 

Plan Özellikleri Nelerdir?

Katkı Payı: Aylık 200 TL katkı payı veya 10.000 TL başlangıç katkı payı ve aylık 200 TL katkı payı seçenekleri ile dilerseniz başlangıç katkı payı alternatifiyle yönetim gider kesintisi olmadan sistemin ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. 

 

Peşin Giriş Aidatı: 

  • Bu plan kapsamında sisteme giriş anında giriş aidatı alınmamaktadır.

 

Çıkışa Ertelenmiş Giriş Aidatı: 

  • Sistemde 5 yılını dolduran sözleşmeler için herhangi bir çıkışa ertelenmiş giriş aidatı alınmamaktadır. 5 yılını doldurmamış sözleşmeler için ise; her yıl için Aylık Brüt Asgari Ücretin %6’sına karşılık gelen tutar dikkate alınır.

 

Yönetim Gider Kesintisi:

  • Aylık 200 TL katkı payı ödeme seçeneği tercih edilmesi durumunda, sözleşmenin ilk 5 yılı boyunca her ay, teklif yılının ilk 6 ayında açıklanan aylık asgari brüt ücretin %4,25'inin on ikide biri tutarında aylık yönetim gider kesintisi katılımcının birikiminden indirilir.
  • 10.000 TL başlangıç katkı payı ve aylık 200 TL ödeme seçeneği ile Katılım Esaslı 18 Yaş Altı Kumbara BES Planı’nın tercih edilmesi durumunda yönetim gider kesintisi uygulanmamaktadır.

 

Ara Verme Kesintisi:

  • Vadesinde ödenmeyen katkı payının ödeme tarihini müteakip 3 ay içinde ilgili hesaba herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda, ara verme süresi boyunca, katılımcının birikiminden ara verilen her tam ay için ara verme kesintisi uygulanmaktadır.

 

18 Yaş Altı Katılım Esaslı BES planlarımız ile birlikte sunulan Yaşam Kulüpleri ayrıcalıklarından faydalanmak için tıklayın.

 

Katılım Planı kapsamında şirketimizce katılımcılardan tahsil edilen katkı payları ve diğer tutarlar katılım esasları çerçevesinde değerlendirilir, ürün veya hizmetlerimiz dinen meşru olmayan konu ve faaliyetler için olamaz ve tüm bu hususlar danışma komitesi nezaretinde yürütülür.

Çocuklarınızın hayallerine daha güçlü adımlarla ilerlemesine destek olmak için Hemen Başvur butonu üzerinden başvuru talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.