TOBB Nefes Finansmanı

Nefes Finansmanı

TOBB Nefes Finansmanı Nedir?

Ülke ekonomisine katkının devamı amacıyla KOBİ’lere özel uygun koşullarda finansman ve kefalet desteği sağlamak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ve Kredi Garanti Fonu(KGF) ile imzalanan protokol neticesinde oluşturulmuş nakdi finansman ürünüdür.

Neden TOBB Nefes Finansmanı Kullanmalıyım?

Nefes Finansmanı ile KGF’nin teminat desteği sağlanarak, bankamızın uygun koşullu finansman imkânından yararlanabilirsiniz.

  • 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre %25 kayıp yaşayan, TOBB üyesi Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.
  • KOBİ’lere 6 aya varan ödemesiz dönem 12 ay aylık eşit taksitli toplam 18 ay vade seçenekleri ile TL olarak kullanabilecekleri finansman imkanı sunulacaktır. 
  • Azami finansman tutarı, 2020 yılsonu cirosu 1 Milyon TL altında olan firmalar için max. 50.000 TL, 1-10 Milyon TL (1 Milyon TL dahil) arasında olan firmalar için max. 200.000 TL olacaktır.  
  • Kredi değerliliği uygun olan KOBİ müşterilerimiz KGF kefaletinden yararlanarak TOBB Nefes Finansmanı kullanabileceklerdir. 
  • Yıllık Kar Oranı %17,50 uygulanacaktır.
  • KGF’nin teminat desteği sağlanarak, nakit akışınıza uygun ödeme planı ile Bankamızdan uygun koşullu finansman imkânına ulaşabilirsiniz. 

Kurumsal Finansman Desteği Başvurusu Yapılabilen Kanallar

Kurumsal Finansman Desteği Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Size en yakın şubemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.