İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

Forward Ürünü

 Ziraat Katılım Bankası Forward Ürünü

Forward; farklı döviz ve para birimlerinin ileri bir tarihte, bugünden belirlenen kurlar ve pariteler üzerinden değiştirilmesi, alınıp satılmasını sağlayan bir dış ticaret sözleşmesidir. Böylece, ihracat ya da ithalat yapan firmaların döviz kuru üzerinde oluşan dalgalanmalardan ve spekülasyonlardan mali zarar etmesini engeller ya da zararı en aza indirir. Forward ile döviz üzerinden alacak ve borçlarınızı değişken ve riskli piyasa ortamında güvenceye alır, kur riskinden korunursunuz.

Amaç

Dış ticaret faaliyetlerinde bulunan firmaların, döviz alacak ve borçlarından dolayı piyasa dalgalanmalarından etkilenmelerini engellemek ve kur risklerine karşı korumak.

Bu Üründen Kimler Faydalanabilir?

İhracat ve İthalat yapan tüm müşterilerimiz

Vade

Müşteri ile Bankamız arasında serbestçe belirlenir.

Ürün Özellikleri

  • Forward; farklı döviz ve para birimlerinin ileri bir tarihte, bugünden belirlenen kurlar ve pariteler üzerinden değiştirilmesi, alınıp satılmasını sağlayan bir dış ticaret sözleşmesidir.
  • İhracat ya da ithalat yapan firmaların bugünden gelecekteki kuru sabitleyerek döviz kuru üzerinde oluşan dalgalanmalardan ve spekülasyonlardan mali zarar etmesini engeller ya da zararı en aza indirir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ticari finansman başvurusunda talep edilen standart belgelerle başvurunuzu yapabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

Size en yakın Ziraat Katılım Şubesi'nden başvurunuzu yapabilirsiniz.