İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

 Sıkça Sorulan Sorular

 Ziraat Katılım Bankası Sıkça Sorulan Sorular

​​​​​​​Genel

Ziraat Katılım İnternet Şubesine hangi adreslerden ulaşabilirim?

Ziraat Katılım İnternet Şubesine; www.ziraatkatilim.com.tr, www.ziraatkatilim.com adreslerinden İnternet Şubesi girişini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternet Şubesine mevcut ürün ve hesaplarım otomatik tanımlanır mı?

Ürün ve hesaplarınızı, hesabınızın bulunduğu Ziraat Katılım Bankası şubesinden tanımlatmanız gerekmektedir. İnternet Şubesinden açacağınız hesaplar, otomatik tanımlanacaktır.

Yurt dışına çıkacağım, Ziraat Katılım İnternet Şubesi’ne nasıl erişebilirim?

SMS Doğrulama Şifrelerini alabilmeniz için operatörünüzü arayarak hattınızı yurt dışı kullanımına açtırmanız gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri

İnternet Şubesine nasıl başvurabilirim?

Hesabınızın bulunduğu bir Şubemizden başvurabilirsiniz.

Şube aracılığı ile yapacağınız başvuru işlemlerinde, başvuru tamamlandıktan sonra şubemizden müşteri numaranız teslim edilecektir. Başvurunuz onaylandıktan sonra İnternet Şubesi şifreniz, cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Şifre

İnternet Şubesi şifremi unuttum veya bloke oldu, ne yapabilirim?

İnternet Şubesi giriş şifresini unutan bireysel kullanıcılarımız giriş sayfamızdaki Şifremi Unuttum linkinden yeni şifre oluşturabilirler. 0 850 220 50 00 İletişim Merkezimizi arayarak da yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Güvenlik

İnternet Şubesinde güvenliğim için nelere dikkat etmeliyim?

 • Ziraat Katılım İnternet Şubesine; www.ziraatkatilim.com.tr, www.ziraatkatilim.com adreslerinden İnternet Şubesi girişini tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Ortak kullanıma açık olan internet kafe gibi yerlerdeki bilgisayarlardan İnternet Şubesine giriş yapmayınız.
 • Yalnızca lisanslı işletim sistemi kullanınız ve web tarayıcınızı güncel tutunuz. Zararlı yazılımlar, güncelliğini kaybetmiş işletim sistemi ve tarayıcılardaki güvenlik açıklarını kullanırlar.
 • İnternet kullanımı sırasında olası güvenlik açıklarının tespiti ve giderilmesinin yanında olabilecek saldırılara karşı korunabilmeniz için bir anti-virüs programı, bir casus tarayıcı program (anti spyware – anti malware) ve bir güvenlik duvarı yazılımı (Firewall) kullanmanız çok önemlidir. Bazı güvenlik yazılımları, bu üç özelliği birden bünyesinde barındırır. Casus tarayıcı programlar, internet kullanım bilgilerinizi toplamaya çalışan casus yazılımlara karşı bilgisayarınızı korurken güvenlik duvarı yazılımları, bilgisayarınızdaki programlarının bilginiz dışında internete bağlanmasına engel olur.
 • Anti-virüs yazılımınızın veri tabanını güncel tutunuz. Bilgisayarınızda periyodik olarak virüs taraması yapınız.
 • Kişisel bilgilerinizi gizli tutunuz. Doğum tarihi, kimlik numarası, anne kızlık soyadı gibi bilgilerinizi; telefon ya da e-posta ile talep eden kişilere karşı dikkatli olunuz.
 • İşlemlerinizi tamamlayınca, İnternet Şubesini terk etmek için mutlaka “Güvenli Çıkış” butonunu kullanınız.
 • Tanıdığınız kişiler olsa bile, e-posta ve mesajlaşma programları kanalıyla gelen veya yukarıda bulunan bir linki tıklayarak İnternet Şubemize erişmeyi denemeyiniz.
 • Müşteri numaranız, şifrenizi; aynı yerde saklamayınız, not etmeyiniz ve hiçbir şekilde e-posta vasıtasıyla göndermeyiniz.
 • Banka ve İletişim Merkezi çalışanlarımız dâhil olmak üzere şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.
 • Şifrenizin, kolay tahmin edilebilir (doğum yılınız, tuttuğunuz takım vb) olmamasına özen gösteriniz.
 • Bilmediğiniz kişilerden iletilen e-postalar yoluyla gelen ekli dosyaları açmayınız.
 • E-posta ile gelen bağlantılara tıklayarak güvenlik bilgilerinizi girmeyiniz.
 • Ziraat Katılım Bankası, e-posta yoluyla hiçbir şekilde şifre işlemleri yaptırmamaktadır ve kişisel bilgilerinizi istememektedir. Bu tarz e-postalara yanıt vermeyiniz.
 • Şifrenizi, belirli aralıklarla değiştiriniz.
 • E-posta gibi internet hizmetlerine erişim detaylarınızı gizli tutunuz.

Ziraat Katılım Bankası güvenliğim için neler yapıyor?

İnternet Şubesinden faydalanabilmek için bazı güvenlik adımlarından geçilerek kullanıcının sistem tarafından tanınması gerekmektedir. Müşteri numaranız, şifreniz ve SMS doğrulama şifreniz ile sisteme kendinizi tanıtarak kimlik doğrulamanızı gerçekleştirmiş olursunuz.

Ayrıca İnternet Şubemiz kullanılarak gerçekleştirilen, belirlediğiniz tutarlar üzerindeki kritik işlemler SMS (kısa mesaj) ile size bildirilecektir. Böylelikle bilginiz dışında İnternet Şube kullanılmayacak ve işlemlere anında müdahale edebileceksiniz.

İnternet Şubesi oturumunuz esnasında size verilen sürede işlem yapmadığınız takdirde, bir ikaz penceresi çıkacak ve işlemlere devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Size verilen süre içerisinde bu pencereye de herhangi bir yanıt vermediğiniz veya oturumu kapat seçeneğini tıkladığınız durumlarda oturumunuz kapatılacaktır. İşlemlere devam etmeyi seçerseniz, oturum süreniz devam edecektir.

İnternet Şubesine güvenli olarak giriş yaptığımı nasıl anlarım?

Giriş ekranın ilk sayfasında müşteri numaranız ve şifrenizi girdikten sonra 2. ekranda mutlaka adınız ve soyadınız ve güvenlik resminiz çıkacaktır. Bu durumda sisteme güvenle girebilirsiniz.

Tarayıcınızın adres çubuğu kısmına http://www.ziraatkatilim.com.tr yazarak erişim sağlayınız. İnternet Şube (E-şube) adresinin https://esube.ziraatkatilim.com.tr olmasına dikkat ediniz.

Ana sayfada, internet şubeye son giriş tarih ve saatiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Açılan sayfalarda, tarayıcınızın sağ alt veya üst köşesinde bir kilit işareti bulunmalıdır. İşaretin üzerine tıklandığında aşağıdaki ibareleri görmelisiniz.

İnternet Şubesi SSL Güvenlik Sertifikası nedir?

SSL, network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Güvenliğiniz için İnternet Şubesi; 128/256 bit şifreleme özelliğine sahip olan ve kullanıcıların sahtecilik amaçlı siteleri güvenli sitelerden daha kolay ayırt etmelerinin yanı sıra fishing ve diğer kimlik hırsızlığı saldırılarından da korunmalarını sağlayan "Comodo® Extended Validation (EV SGC) SSL" sunucu sertifikalarını kullanmaktadır.

Bu özelliği destekleyen güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız;, ® Extended Validation (EV SGC ) SSL Sertifikası sayesinde, İnternet Şubesine girişinizde tarayıcınızın adres satırı yeşil renkte görünecektir. ziraatkatilim.com.tr’nin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına ise bu adres satırına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin sahte bir site olduğu daha önceden tespit edilmişse, adres satırı kırmızıya dönüşür.

Bazı tarayıcıların bu sertifikayı tanımalarına rağmen sunduğu özelliklerden faydalanamamaları nedeniyle, bu tarayıcılarda yeşil adres satırı özelliği bulunmaz. Comodo EV SGC SSL sertifikası %99,3 tarayıcı ile uyumlu eski tip tarayıcılar tarafından da desteklenmektedir.

Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera gibi güncel bir tarayıcı kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız mevcut tarayıcınızı yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

SMS doğrulaması nedir?

SMS Doğrulama uygulaması; müşterilerimizin internet üzerinden yaptıkları işlemler sırasında, işlemlerinin güvenliğini arttırmak amacıyla alınmış bir güvenlik önlemidir.

SMS tanımlama işlemini yaptıktan sonra, belirlenen limitler üzerinde yapılan işlemlerde tek seferlik kullanım olanağı sağlayan bir şifre üretilerek, kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak gönderilmektedir. Gönderilen şifre, 3 dakika süre ile geçerli olup şifrenin daha sonra kullanılması mümkün değildir. Bu süre içerisinde işleminizi tamamlayamadıysanız işleminize tekrar başlayarak yeni SMS mesajını kullanmanız gerekmektedir. Gönderilen şifreyi, 3 kere hatalı girmeniz durumunda şifreniz kilitlenir ve sistemden çıkarılırsınız. Şifrenizi açtırmak için 0 850 220 50 00 İletişim Merkezimizi arayarak gerekli işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Cep telefonunuzun kapsama alanı dışında olması, kapalı olması gibi durumlarda işlem yapılamayacaktır. Gönderilen mesajlar ücretlendirilmemektedir.

SMS Bilgilendirme nedir?

SMS Bilgilendirme, güvenliğiniz için alınmış bir önlemdir. Sistemde iletişim telefonu olarak kayıtlı cep telefonunuza İnternet Şubemiz aracılığıyla yapılan, belirli miktarlar üzerindeki işlemler için bilgilendirme mesajları gönderilir. Böylelikle İnternet Şubeden yapılan bütün işlemlerden haberdar olabilirsiniz. İşlem limitlerini bankamızın belirlediği limitlerden düşük, sizin belirlediğiniz limitlerden yüksek olmamak kaydıyla 0 850 220 50 00 İletişim Merkezimizi arayarak değiştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi erişimimi sınırlandırabilir miyim?

Güvenlik ayarlarınızdan işlem limiti, işlem kısıtı, erişim zamanı ve erişim tanımlama (IP, ISP, yurt içi, yurt dışı) bazlı sınırlama ve kısıtlama yapabilirsiniz. Erişim engelini kaldırmak istediğinizde yeniden 0 850 220 50 00 İletişim Merkezimizi aramanız yeterlidir.

Cep telefonu bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim? Cep telefonu numaramı değiştirdiğimde/SIM kartım değiştiğinde ne yapmalıyım?

Müşterilerimiz; cep telefonu bilgilerini, kendi güvenlikleri için sadece şubelerimizden tanımlatabilmekte veya güncelletebilmektedir.

Cep telefonu numaranız ya da SIM kartınız değiştiğinde en kısa sürede şubenize uğrayarak cep telefonu numaranızı güncelletmeniz gerekecektir.

İnternet Şubesinde işlem yapmadığım halde cep telefonuma şifre veya bilgilendirme mesajı geldi ne yapmalıyım?

Vakit kaybetmeden 0 850 220 50 00 İletişim Merkezimizi aramanız gerekmektedir.

İşlemler

İnternet Şubesinden hangi işlemleri yapabilirim?

Hesap Bilgileri

 • Hesap Listesi
 • Hesap Hareketleri
 • Cari Hesap Açma
 • Cari Hesap Kapatma
 • Katılma Hesabı Açma
 • Katılma Hesabı Kapatma
 • Kapalı Hesaplar
 • Ortak Hesaplar

IBAN İşlemleri

 • IBAN Bilgilerim
 • IBAN Kontrol
 • IBAN Hesaplama

Havale

 • Hesaplar Arası Havale
 • Hesaba Havale
 • IBAN ile
 • GSM No ile
 • İsme Havale
 • Kayıtlı Havale Listesi
 • Son 20 Havale

EFT

 • Hesaba EFT
 • IBAN ile
 • İsme EFT
 • Kredi Kartına
 • Kayıtlı EFT Listesi
 • Son 20 EFT

Yatırım İşlemleri

 • Kar Payı Hesaplama

Güvenlik Yönetimi

 • Şifre İşlemleri
 • IP/ISS Kısıtlama
 • İşlem Limiti Kısıtlama
 • Kartlı Giriş Kısıtlama
 • Yurt Dışı Kısıtlama
 • Oturum Süresi Ayarlama
 • Yetki İzleme
 • SMS Doğrulama

Bilgi Güncelleme/Görüntüleme

 • Adres
 • Cep Telefonu
 • Teslimat
 • Kişisel
 • E-Posta
 • Eğitim ve Meslek
 • Telefon ve Faks

İnternet Şubesi işlem limitleri nelerdir?

İşlem Adı Tek Seferde Günlük
Virman (TL)50.000100.000
Havale (TL)50.00075.000
Hesaba EFT (TL)50.00075.000
Kredi Kartına EFT (TL)50.00050.000

İnternet Şubesi işlem saatleri nelerdir?

Havale : 24 saat
EFT : 08:30 – 17:00

İşlem limitlerimi nasıl değiştirebilirim?

İnternet Şubesindeki İşlem Limiti Tanımlama ekranından dilediğiniz işlemin günlük limitini düşürebilirsiniz. Limitinizi Bankamız limitleri üzerinde olmamak kaydıyla, 0 850 220 50 00 nolu İletişim Merkezimizden yükseltebilirsiniz.

İnternet Şubesinden yaptığım işlemler için bir ücret öder miyim?

Bankamız işlem ücretlerine Ürün Hizmet Ücretleri kataloğundan ulaşabilirsiniz

İnternet Şubesinden açtığım hesabımı kapatmak istiyorum, ne yapmam gerekir?

Hesabınızın bulunduğu Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek kapatılması için başvurabilir ya da internet şubesinden kapatabilirsiniz.

İnternet Şubesinden hatalı göndermiş olduğum havale ya da EFT’yi iptal edebilir miyim?

İnternet Şube aracılığıyla gerçekleşen işlemler gerçek zamanlı (çevrimiçi) işlemlerdir ve iptali mümkün olmamaktadır.

İptal işlemi için işlemin gerçekleştiği hesabın bulunduğu Şubemize gitmeniz gerekmektedir.

Yaptığım EFT hesabımdan düştü, ancak karşı bankaya ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Telefon Bankacılığı, İnternet Şubesi ya da hesabınızın bağlı olduğu şubeden EFT sorgu numarasını alarak karşı bankadan EFT’nizi sorgulayabilirsiniz.

IBAN/Hesap numarası ya da alıcı adını hatalı yazdıysanız, lütfen hesabınızın bağlı bulunduğu Şube ile görüşüp HBR-GENEL mesajı göndermesini isteyiniz.

​​İleri tarihli para transferleri ile düzenli ve otomatik ödeme talimatlarımda, işlemin gerçekleşeceği tarihte hesabımda yeterli para yoksa ne olur?

İşleminiz gerçekleştirilebilmesi için işlemin gerçekleşeceği tarihte hesabınızda yeterli para olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.​

​​​​