İnternet Şubesi Şubelerimiz Online Branch Contact Information فرع البنك على الانترنت أقرب فرع

Katılım Fonları

 

Genel Bilgiler

Birikimleriniz için size özel katılım fonları Ziraat Katılım’da

Ziraat Katılım Bankamızdan Yatırım Fonu işlemlerinizi yapabilir, yatırımlarınızı Katılım Bankacılığı prensiplerine göre güvenle değerlendirebilirsiniz.

Uzman kadrolar tarafından yönetilen Ziraat Portföy Fonları, sizin için pratik, kazançlı ve güvenli yatırım araçlarıdır.

Ziraat Portföy Fonları ile kendi risk ve vade profilinize uygun yatırım fonlarına yatırım yapabilir, birikimlerinizi farklı yatırım enstrümanlarına yatırım imkânıyla değerlendirebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Yatırım Fonları(Katılım Fonu), yatırımlarını faiz kazancı sağlanmayan para ve sermaye piyasası araçları ile değerlendirmek isteyen yatırımcılar için portföyünün tamamı devamlı olarak, kira sertifikaları, katılma hesapları, ortaklık payları, altın ve diğer kıymetli madenler ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülen diğer faize dayalı olmayan para ve sermaye piyasası araçlarından faydalanmak isteyen yatırımcılardır.

Yatırım Fonlarımız tüm müşterilerimize sunulmaktadır.

Ziraat Katılım Bankamız Katılım Fonlarına ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

FON KODU
KATILIM FON ÜNVANLARI
TZF
ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
TCA
ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
ZPG
ZİRAAT PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI (SUKUK) KATILIM FONU Detayları için tıklayınız.
ZPF
ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) Detayları için tıklayınız.
ZPE
ZİRAAT PORTFÖY KATILIM HİSSE SENEDİ FONU(Hisse Senedi Yoğun Fon) Detayları için tıklayınız.

 

FON KODU
DİĞER FONLAR
KTM
KT PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM FONU
KTN
KT PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI KATILIM FONU

 

Sermaye piyasaları içerisinde önemli yeri olan kurumlardan biri yatırım fonları, bir taraftan kurucularına Portföy işletmeciliği ile kaynak sağlarken diğer taraftan tasarruflarını yatırım fonu katılma belgeleri satın alarak değerlendiren yatırımcılar için Bankamız, yatırım fonu/kira sertifikası alım-satım işlemleri için hizmet verebilmektedir.

Yatırım Fonunun temel amacı; bu kategoride yatırım yapmak isteyen müşterilerimize sermaye piyasası araçlarından oluşan (özellikle kira sertifikaları) bir portföy yapısı ile yüksek getiri sağlamaktır.

Bununla birlikte Fon, aktif bir portföy yönetimi anlayışı ile risk \ getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen ortaklık paylarına yatırım yaparak yüksek getiri hedeflemektir. Risk algısı yüksek, orta ve uzun vade de yatırımlarını değerlendirmeyi hedefleyen yatırımcılarımız için uygun bir fondur.

1. Yatırım fonları, tasarrufların uzman ekipler tarafından yönetilmesine olanak sağlamaktadır.
2. Küçük tasarruf sahiplerinin, yatırımlarında büyük yatırımcıların sahip olduğu yatırım avantajlarını elde etmelerini sağlamaktadır.
3. Yatırım fonu portföyüne alınabilecek menkul kıymetlerin sabit getirili, dövize endeksli ve hisse senedi gibi araçlarla çeşitlenmesi nedeniyle riskin en aza indirilmesi mümkün olabilmektedir.
4. Küçük tasarruflarla ulaşılamayacak kazanç potansiyeli yüksek menkul kıymetlere yatırım yapılmasına olanak sağlamaktadır.
5. Portföye yapılan büyük tutarlı alım satımlar zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

Nasıl Başvurabilirim?

Size en yakın Ziraat Katılım Şubesine gelerek başvurabilirsiniz.